pl

czytaj więcej

Atrakcje w Krynicy-Zdrój

Krynica Zdrój to nie tylko czyste powietrze i błogi odpoczynek na łonie górskiej przyrody. Zaledwie kwadrans drogi od naszych apartamentów znajdują się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, które dostarczą niezapomnianych wrażeń oraz umożliwią poznanie historii i krajobrazu regionu w nietypowy sposób.

Drewniania wieża widokowa

Kierując się na północny zachód od centrum Krynicy, mamy okazję zapoznać się z jedną z największych atrakcji tej miejscowości. Wieża widokowa to niezwykła, drewniana instalacja, na którą można się wspiąć, by podziwiać piękno polskiej przyrody z innej perspektywy. Warto wybrać się na ten punkt widokowy ze znajomymi i dziećmi, niezależnie od pory roku – krajobraz zapiera dech w piersiach zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, kiedy okoliczne pagórki przykryte są białym puchem.

Konstrukcja liczy sobie niemal 50 metrów i zbudowana jest z drewna robinii akacjowej. Do wieży prowadzi drewniana ścieżka, która jest w pełni bezpieczna dzięki podparciu 18 wież i 87 słupów. Drewniana ścieżka to ponad kilometr trasy w chmurach, którą wzbogacają piękne krajobrazy oraz liczne instalacje edukacyjne dla dorosłych i dzieci. Dzięki interaktywnym tablicom położonym przy ścieżce zapoznacie się z informacjami o miejscowej faunie i florze, historią regionu oraz motywami słowiańskiej mitologii. Na wycieczkę krajoznawczą możecie się udać z przewodnikiem, aby zaczerpnąć jeszcze więcej historycznych i regionalnych ciekawostek.

Do drewnianej wieży, która z daleka wygląda zupełnie jak baśniowa twierdza, można się także dostać utwardzaną drogą lub kolejką krzesełkową, która prowadzi na szczyt stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Ścieżka w dół może być jeszcze bardziej atrakcyjna, szczególnie dla dzieci: 60-metrowa zjeżdżalnia to jeden z powodów, dla których warto wspiąć się na samą górę.

Kolej gondolowa na jaworzynę i ścieżka przyrodniczo-edukacyjna

Siedem minut wystarczy, aby dostać się na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej, gdzie już czekają na Was liczne atrakcje i malownicze krajobrazy! A wszystko dzięki nowoczesnej, sześcioosobowej kolei gondolowej.

Dzięki wagonikom, które pomieszczą wszelki sprzęt narciarski i snowboardowy, macie dostęp do 8 tras narciarskich i 7 różnych wyciągów. Jaworzyna to także istotny punkt turystyki pieszej i rowerowej w tym regionie, ze względu na swoje atrakcyjne położenie, ukształtowanie terenu oraz zagospodarowanie przestrzeni. Na szczycie znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: platforma widokowa 360, regionalne karczmy i restauracje i – przede wszystkim – niesamowita panorama. Przechadzając się po okolicznych ścieżkach z dziećmi, warto zatrzymywać się od czasu do czasu przy instalacjach edukacyjnych, dzięki którym poznacie intrygujące historie o Diabelskim Kamieniu.